20.10.2023

Almanya'da Inter Airport Europe Standımıza Büyük İlgi

Havalimanı sektöründe ürün ve hizmet sağlayan firmaların buluştuğu Inter Airport Europe'da, havalimanı pist çizgi uygulamaları konusunda en yeni aracımız olan ALT 305 airport pist çizgi makinemiz ile profesyonellerin ilgisini çeken Türk firması olmayı başardık.
 

Gördüğümüz İlgiden Memnunuz

Sektörünün en önemli fuarlarından biri  olan Inter Airport Europe'a bu sene ilk kez katıldık. 

Altekma Group Yönetim Kurulu Başkanımız Hulusi Durmuş “70’ten fazla ülkeye yol, pist çizgi makinesi ile pist ve yol çizgi boyası ihraç ediyoruz. Pist çizgi ve yol çizgi boyalarını Torbalı’daki 10.000m2’lik boya üretim fabrikamızda üretiyoruz. Türkiye’de, sadece pist ve yol çizgi boyası üreten ilk fabrika olma özelliğine sahibiz. 22 farklı yol çizgi boyası üretiyoruz” dedi.
“Dünya’da pek çok havalimanının pist ve apronlarını çizdiğimiz için bu konuda kendimize güvenimiz tam” diyen Durmuş ayrıca, “Inter airport fuarına katıldığımız için ve gördüğümüz ilgiden dolayı memnunuz. Verimli bir fuar geçirdik” sözlerini ekledi.


ALT 305 Airport EURO 5 Motor’a Sahip

ALT 305 Airport daha çevreci olma özelliği ile öne çıkıyor. Havalimanlarının pist ve apronlarını çizerken sahip olduğu EURO 5 motor sayesinde düşük karbon salınımı ile dikkat çekiyor.